Windows Phone

Windows Phone Windows Phone -היא מערכת הפעלה לטלפונים סלולריים חכמים, מבית Microsoft. המערכת מאופיינת בממשק של אריחים הפותחים אפליקציות שונות שנקרא ממשק ה-Metro שנמצא גם ב- Windows 8 ו-8.1. המערכת הינה יורשת של חלונות מובייל. גרסתה הראשונה של המערכת נקראה Windows Phone 7 ויצאה לשוק בסוף 2010, הגרסה האחרונה היא Windows Phone 8.1 שהוכרזה בנובמבר 2015 windows מערכת ההפעלה שודרגה ל windows 10שמתאפיינת באינטגרציה שלמה עם מערכת ההפעלה windows 10 ל pc.
Windows Phone מאופיינת בממשק אריחים המוכר בשם Metro אשר שולב מאוחר יותר גם במערכת ההפעלה החדשה מבית חברת Microsoft Windows 8. האריחים יכולים לתפקד כאריחים חיים המציגים מידע ועדכונים או אריחים סטטיים המשמשים כקיצורי דרך לאפליקציות השונות המותקנות על המכשיר.
האריחים מותאמים בגודלם ללחיצה קלה עם האצבע על גבי מסך המגע. מערכת ההפעלה כוללת באופן מובנה כמה וכמה יתרונות מבית חברת Microsoft - המערכת כוללת גרסאות לטלפונים ניידים של כל התוכנות המוכרות מחבילת Office, את דפדפן האינטרנט Internet Explorer גם הוא בגרסה מותאמת יתרון משמעותי של המערכת הוא שילובה של תוכנת הדואר Outlook Mobile דרכה ניתן לעבוד בדומה לתוכנת Outlook Microsoft המוכרת לנו מהמחשב האישי. העבודה עם המערכת קלה ופשוטה כאשר כמעט לכל אפליקציה קיים אריח ייעודי אותו נוכל לשנות מבחינת מיקום ושאר הגדרות ועל ידי כך ליצור לנו סביבת עבודה נוחה על פי בחירתנו. במידה ואנו מעוניינים לקבל מידע נוסף על תמונה או איש קשר כל שעלינו לעשות הוא לגלול את המסך ימינה או שמאלה. ההתראות השונות אודות שיחות שלא נענו , מערכת ההפעלה Windows Phone אינה עושה כמעט שימוש בכפתורים פיזיים אך הטלפונים החכמים כפתור חיפוש בו נוכל להשתמש על מנת לפתוח את תפריט החיפוש במערכת, כפתור התחל הכולל את סמל Windows וחץ המצביע כלפי שמאל בו נשתמש על מנת לחזור לעמוד הקודם או לחזור אחורנית בתוך מערכת ההפעלה, ממש בדומה לחץ המופיע על כפתור Backspace במקלדת המחשב שלך.
לגודל המסך ואפשרות שימוש במנוע החיפוש Bing ובכלי המפות Bings Map. הודעות במשיבון וכדומה יופיעו כהתראה בחלק העליון של המסך. בהם מותקנת המערכת כוללים שלושה כפתורים.
בחנות האפליקציות ניתן להוריד מגוון רחב של תוכנות בחינם וכמובן שניתן לרכוש תוכנות מתקדמות יותר או גרסאות מלאות של תוכנות. היות ומערכת ההפעלה משווקת על גבי מכשירים שונים בעלי חומרה שונה מומלץ לבחור באפשרות אודות לפני הורדה של כל אחת מהאפליקציות ולראות האם היא מצריכה שימוש בחומרה כלשהי כדוגמת מצלמה, מצפן או ג'יירסקופ. היתרון המשמעותי ביותר בחנות האפליקציות של חברת Microsoft על פני Google Play המשולבת במערכת ההפעלה Android או App Store המשולבת במערכת iOS היא היכולת להוריד אפליקציות מחנות האפליקציות לתקופת ניסיון על מנת לבדוק אותן טרם הרכישה.

לקוח מאתר SeoWeb