מדוע כדאי ללמוד לימודי JAVA ?

אם בעבר היו אלו תחומי הרפואה ועריכת הדין שהיו מסומנים כתחומים החמים ביותר ללמוד אותם, הרי שכיום ברור כשמש כי תחום המחשבים הינו התחום הנחשק והפופולארי ביותר. כידוע, מדובר על עולם רחב מאד הכולל בתוכו אינספור מקצועות, ובעידן המודרני-טכנולוגי בו חיים כיום, נדמה כי מדובר על תחום אידיאלי ללמוד אותו – גם מבחינה תעסוקתית וגם מבחינת ידע רלוונטי שיכול לשרת את אלו הלומדים אותו. אחד מאותם תחומי לימודים שרבים מבקשים ללמוד קורס תכנות JAVA. האם אכן יש הצדקה לביקוש הרב לתחום ומה באמת אפשר לעשות איתו בפועל?


תחילתה של ה-JAVA היא אי שם בשנת 1991, כאשר הפיתוח שלה נעשה על ידי חברת "סאן מיקרוסיסטמס", והיא הוצגה לראשונה לפני קצת יותר משני עשורים בשנת 1995. ה-JAVA הינה שפה לכל דבר – שפה שבאמצעותה ניתן לתכנת והיא מיושמת בפלטפורמות אינטרנטיות. נכון להיום, עושים בשפה שימוש מיליונים, כאשר כבר היו אלו שהכתירו אותה כאחת משפות התכנות השימושיות ביותר והפופלאריות ביותר. מי שביעקר עושה בה שימוש הם מתכנתים ומפתחי אפליקציות – בישראל וברחבי העולם כולו.


השפה הינה שפה חדשה שהבסיס שלה מקורו בשפות פופולאריות אחרות לרבות שפת ה C++ למרות שיש לה בסיס מוכר, היא מגלמת בתוכה אלמנטים חדשים המרחיבים את מגוון האפשרויות לכל מי שעושה בה שימוש– החל מבוני אפליקציות ועד פיתוח של יישומים שונים למחשב.

JAVA – שפה פופולארית שכדאי שגם אתם תכירו

בשנים האחרונות הפכה השפה לאחת מהשפות הפופולאריות ביותר, בעיקר בעת שמדובר על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל. אותה מערכת הפעלה שרבים מכירים מהמכשירים הסלולארים והטאבלטים השונים, היא מערכת שמבוססת על פי שפה זו – כך שאם ברצונכם להיכנס אל עולם האפליקציות, הרי שהדרך שלכם מתחילה עם למידת השפה. כל אפליקציה בה אתם עושים שימוש במסגרת המכשיר הסלולארי שלכם של אנדרואיד, מבוססת על תכנות של שפת JAVA, כך שאתם רק יכולים לדמיין לעצמכם עד כמה השפה בפיתוחה תרמה ועד כמה היא נפוצה כיום.

אז מדוע לימוד JAVA הוא כדאי?

ראשית, דעו כי JAVA הינה OPEN SOURCE. המשמעות היא שהשפה מאפשרת לכם להטמיע ללא כל עלות את הקוד, תוך שפיתוח בשפה לא עולה לכם כסף. מדובר על אלמנט מרכזי שחשוב להתעכב עליו שכן מדובר על יתרון כלכלי משמעותי מאד. כך, גם אם אתם אנשים פרטיים ולא כאלו העומדים מאחורי תאגידים או חברות גדולות, אתם יכולים לעשות שימוש בפלטפורמה ללא כל צורך בתשלום. בנוסף, מאחר ומדובר על שפה כל כך פופולארית, הרי שיש לה גם בסיס חזק של קהילת מפתחים. המספר המוערך נכון להיום עומד על כעשרה מיליון מפתחים לערך, כך שמדובר על קהילה מחבקת של ממש דרכה תוכלו ללמוד, להתייעץ, ללקט המלצות, לתרום מהידע שלכם וכדומה. זאת בשונה כמובן מעולמות אחרים וקטנים יותר, בהם עליהם להתמצא בצורה עצמאית מבלי שאתם מקבלים תמיכה בהיקפים גדולים.

האם לימוד JAVA באופן עצמאי, אפשרי?

מדובר על שפה מורכבת מאד, אך המורכבות שלה לא בא לידי ביטוי בכך שלא ניתן ללמוד אותה, אלא בכך שיש ללמוד אותה באמצעות תכנית מסודרת ומודרכת. במקרה הזה של למידת שפה אין קיצורי דרך, כך שאם המטרה שלכם היא לתרגם את חזון האפליקציה שלכם למציאות, עליכם ללמוד היטב את השפה על כל היבטיה. במסגרת קורס תכנות JAVA, ניתן דגש על סביבת קוד הפיתוח של JAVA, תוך שאתם מקבלים את כל הידע הנדרש על מנת להיכנס לתחומים הדורשים בידע הרלוונטי.

לקורס Java לחצו כאן