פיתוח אפליקציות ווב - מה זה אומר?
לבטח גם אתם יכולים להיזכר בקלות בימים בהם הגלישה שלכם באינטרנט התבצעה אך ורק באמצעות המחשבים הנייחים. בהמשך, נכנסו גם אלו הניידים שלאורך זמן הצטיירו כבשורה הטכנולוגית המתקדמת ביותר שרבים היו סבורים כי לא ניתן לחצות אותה או להתעלות עליה. כידוע, הטכנולוגיה לא מפסיקה לחדש, להפתיע ולרגש, וכך גם הגיעו בסופו של דבר המכשירים הסלולארים החכמים המאפשרים גישה נוחה, מהירה ואידיאלית אל רשת האינטרנט.

אפליקציות WEB הן אפליקציות המותאמות לאותם מכשירים סלולארים חכמים שעושים בהם שימוש כיום. למעשה, מדובר על התאמה של אתר אינטרנט קיים אל המכשיר הסלולארי החכם. מדוע צריך לפתח אפליקציית WEB? אפליקציות אלו הן אלו המאפשרות קידום איכותי ואידיאלי במנועי החיפוש השונים. אפליקציות הווב שמותאמות למכשירים הסלולארים החכמים הן אפליקציות המבוססות על שפת תכנות, או שפת קוד אם תרצו, כאשר לרוב מדובר על שפת ה-HTML5. עבור המתכנתים השונים מדובר ללא כל ספק על שפת התכנות הפופלארית ביותר, כאשר הגרסה האחרונה מנגישה עולמות נרחבים ומגוונים יותר של מודולים גרפיים. המשמעות? ניתן ליהנות מפיתוח איכותי ומגוון יותר לסביבת הסלולאר המעודדת גלישה מרובה.

כידוע, אפליקציה המובילה בית עסק, שירות או מוצר, מאפשרת להגיע אל קהלים רבים שהינם למעשה גולשים באינטרנט. אם בעבר הייתה תלות בגלישה, כאשר היה ניתן לגלוש אך ורק דרך המחשב הנייח או הנייד, הרי שכיום החיבור לאינטרנט דרך המכשיר החכם מצטייר כאפשרות שהייתה זמינה מאז ומעולם. כעת, עם פיתוח אפליקציות ווב ה-HTML5, ניתן להתאים את דפי האינטרנט הקיימים שלכם לגלישה סלולארית במכשירים החכמים הנפוצים כיום בקרב קהילת המשתמשים.


היתרונות של פיתוח אפליקציות ה-WEB

לא ניתן לדבר על פיתוח אפליקציות ווב מבלי לדבר על היתרונות הבולטים והמובילים ביותר. ראשית, מדובר על קוד אחד ויחיד הרלוונטי לכל המכשירים הסלולארים. המשמעות היא שמדובר על פיתוח שמצד אחד מתאים למכשיר חכם מסוג אייפון, אך גם למכשיר חכם מסוג גלקסי. על כן, לא צריך לעבוד כפול לטובת התאמת הדפים למכשיר הסלולארי. בנוסף, בהשוואה לפיתוחים אחרים של אפליקציות, פיתוח אפליקציות ווב מסתמן כפיתוח זול יותר, מה שמאפשר גם לעסקים בעלי תקציבים נמוכים יותר ליהנות מאפליקציה שתייצג אותם. בנוסף, באמצעות לינקים, ניתן להפנות את קהילת הגולשים ישירות אל האתר הסלולארי.


יוצאים לדרך: מפתחים את אפליקציית הווב

אם יש משהו שמשותף לכל הפיתוחים ולכל האפליקציות הרי שהוא שלב האיפיון. שלב זה מוקדש להבנת הצרכים של כל לקוח וכל חברה. ישנן החברות שעבורן מטרת העל מהאפליקציה היא לנגיש שירותים אונליין לקהל הלקוחות, בעוד ישנן חברות שהמטרה שלהן הי א להגדיל את מעגל הלקוחות. בעת שמבינים את הצרכים, ניתן גם להתאים פתרונות שבאים לידי ביטוי במבנה האפליקציה והשימושים שהיא מציעה. כמו כן, בשלב זה משיבים גם על השאלה האם לטובת השימוש באפליקציה יש צורך בהרשמה מראש עם מייל או כניסה מהפייסבוק, או שהיא זמינה לכל משתמש עם כניסתו אל האפליקציה. שלב האיפיון מוקדש גם לכל שאלת העיצוב ונראות האפליקציה, באילו דפדפנים היא אמורה לתמוך וכדומה. השלבים הבאים בפיתוח האפליקציה כוללים את כתיבת הקוד, ולבסוף גם בדיקת האיכות המוכרת בשם QA.


לקטלוג הקורסים לחצו כאן