קורס תכנות – באיזו שפה לבחור?
תחום התכנות הינו נרחב ביותר ומאשר לבעלי הידע בתכנות להשתלב במגוון משרות. אנשים רבים מעוניינים ללמוד תכנות בעיקר משום שהמקצוע מבוקש ביותר, מאפשר ללומדים להתקדם, להתפתח ולעבוד במשרות מפתח ומשום שהמשכורות גבוהות למדיי.

אחת השאלות הבולטות שמאפיינת כל מי שמעוניין ללמוד תכנות היא איזו שפה ללמוד. אם גם אתם מעוניינים ללמוד תכנות סביר להניח שהשאלה עלתה גם בראשכם. נראה שמי שמחליט ללמוד את כל השפות יכול להגדיל את סיכויי ההשתלבות שלו בתעשייה אך לפני שמחליטים ללכת "על כל הקופה" יש להתחיל ללמוד שפות מסוימות שישפרו את קורות החיים ויאפשרו לכם להתחיל לעסוק בתחום.


מספר שפות תכנות מרכזיות שכדאי ללמוד כדי להשתלב בתעשייה


לכל שפה ישנה סביבת פיתוח משלה כאשר הסביבה מאפשרת למחשב להבין את השפה בה המתכנת משתמש כדי לכתוב את הקוד. תכנות אינטרנט מורכב מ-2 חלקים מרכזיים שהם שפות צד השרת ושפות צד הלקוח. צד הלקוח הוא מה שהגולש רואה בעת הגלישה באתר בעוד צד השרת הוא העובד שנמצא מאחורי הקלעים והגולש לא רואה את פעולותיו. שפת צד הלקוח שהתפתחה מאוד מיועדת בין היתר לבנייה של דפי אינטרנט ואפליקציות והיא דורשת ידע בשפת HTML, שפה זו עוסקת במבנה האתר בעוד השפה CSS עוסקת בעיצובו.

נוסף על שפות אלו כדאי ללמוד את שפת PYTHON שנחשבת לאהובה על ידי המתכנתים בעיקר משום שהיא פשוטה יחסית ומלאת היגיון. באמצעות השפה אפשר לתכנת אתרים, לפתח אפליקציות ולבצע פעולות תכנות נוספות.

שפת תכנות חשובה נוספת היא כמובן JAVA (ג'אווה), שפה זו ידועה במהירות וביעילות שלה משום שמעבר לכך שהיא מאפשרת למתכנתים לעבוד עם בסיסי נתונים ולבנות ממשקים גרפיים היא גם מסייעת בשיפור האבטחה ובניהול זיכרון ואלו הם רק חלק מיתרונותיה.


שפות תכנות נוספות שכדאי ללמוד

שפה נפוצה נוספת היא לינוקס. מדובר על מערכת הפעלה שמבוססת על קוד פתוח. השפה חופשית ונחשבת ליציבה מאוד. כמו כן, היא מכילה פיצ'רים שמאוד מתאימים לעבודה עם מערכות של שרתים. שפה נוספת שכדאי ללמוד נקראת NET. מדובר על פלטפורמת פיתוח שכוללת שפות שונות כמו למשל C# והיא מאפשרת בניית אתרים דינאמיים באינטרנט בשילוב ניהול של בסיסי נתונים.

אם אתם יודעים באיזה תחום את רוצים להשתלב כמובן שכדאי שתכוונו את עצמכם אל התחום המבוקש ושתלמדו את השפות הנחוצות. אם לדוגמה אתם רוצים לעבוד עם מערכת ההפעלה IOS כדאי שתלמדו את השפה Objective-C. לעומת זאת, אם אתם מעוניינים לעבוד עם מערכת ההפעלה אנדרואיד כדאי לכם ללמוד את שפת JAVA.

שתי שפות נוספות שכדאי ללמוד הן: C++ שדומה לשפה C ואף מכילה אותה והשפה הנוספת היא RUBY .
שפת C++ מאפשרת למתכנת לעבוד באופן גמיש ומהיר. למען האמת, השפה הפכה לנדירה יחסית בשל העלייה שחלה בשימוש בשפות נוספות ולכן המתכנתים שיודעים כיצד לעבוד איתה נחשבים לנכס של ממש.
השפה השנייה שהזכרנו - RUBY הפכה להיות פופולארית מאוד בשל השימוש הרב באפליקציות במובייל. השפה מאוד דינאמית ומאפשרת למתכנת ליצור דפי אינטרנט ואפליקציות. יש לציין שהשפה מתאימה מאוד לשרתים בעלי תנועה גדולה. מעבר לכך, השפה הופכת את הקוד לנגיש עבור כולם משום שהיא שייכת לקבוצת הקוד הפתוח, בשל כך, ניתן להשתמש, לצפות, לערוך שינויים ולהפיץ את המוצר מחדש.

אם אתם מעוניינים להיכנס אל עולם התכנות תוכלו להירשם לקורסים שלנו
וליהנות מלימודים מהנים ופוריים שיסייעו לכם להפוך למתכנתים ולעבוד במשרה מספקת ומתגמלת.


לקטלוג הקורסים לחצו כאן