מה לומדים בקורס UX UI ?
ממשקי המשתמש –UX ו-UI, מסתמנים כמרכיבים מהותיים וחיוניים מאד המשפיעים לא אחת על הצלחתו או נפילתו של אתר באינטרנט או של אפליקציה. מה שהמון פעמים גורם למשתמשים להישאר באתר או לעזוב אותו, הוא צורתו והממשק המציע את חוויית השימוש. ככל שהממשק טוב יותר, אדיב יותר ונגיש יותר – כך הוא מעודד את הישארות הגולשים הממשיכים להתעניין בשירותים או מוצרים שונים. תחום זה של חוויית המשתמשים הינו תחום שהחשיבות לו עלתה עם צמיחת המכשירים הסלולארים החכמים, בהם עושים שימוש קהלים רבים המבקשים לגלוש ולקבל מידע דרך המכשיר הפרטים שלהם. מדובר על אתגר לא קטן, שכן ישנו צורך להתאים את התכנים ואת הממשק לשימוש גם באפליקציות, כאשר התאמה שכזו מבוססת על אלמנטים ופרמטים שונים בהשוואה לאלו שבאתרי האינטרנט.

בעולם תחרותי כמו עולם האפליקציות, כאשר ישנן כמה אפליקציות שונות המציעות את אותו השירות לכאורה, מה שגורם לגולשים לבחור באפליקציה אחת על פני אחרת הוא חוויית השימוש שלהם. ככל שהשימוש יהיה להם ידידותי יותר, נעים יותר וקל יותר – כך הם יעדיפו אפליקציה אחת על פני זו המתחרה. קורס חווית משתמש מעניק את כל הידע הנדרש לטובת יצירה נכונה של איפיון.


שימו עצמכם בנעליהם של הגולשים

התכנים המועברים דרך קורס חווית משתמש UX UI , שמים את הדגש על החוויה של המשתמש באפליקציה או במערכת ההפעלה. כיום, המון חברות מגבירות נוכחות באמצעים דיגיטלים שונים, לרבות האפליקציות ואתרי האינטרנט. איך מתנהלים בעולם כה תחרותי?
מה שגורם ללקוחות לשלול אפשרויות ולהתמקד על אפשרויות אחרות הוא החוויה שנוצרת להם מהשימוש. החוויה בכללותה מבוססת על כמה פרמטרים, כאשר אחד מהם הוא העיצוב הויזואלי, אך כמובן שגם הממשק המוצע לביצוע השירותים. תפעול נוח, קליל, נגיש וידידותי הינו קריטריון חובה בעת שמבססים סביבת משק. ללא תפעול נוח, הרי שהגולשים ינדדו אל אפליקציות אחרות המציעות את אותו השירות.UX ו- UI– על מה בדיוק מדובר?

בקורס חווית משתמש תזכו ללמוד תכנים מגוונים. יחד עם זאת, חשוב לדעת כבר בשלב זה מה ההבדל בין UX ובין UI. חוויית המשתמש וממשק המשתמש הינם שני דברים שונים. בעוד הממשק הינו השפה המתורגמת בעקבות פעולות שמבצע המשתמש, הרי שהחוויה של המשתמש הינה סוגייה נרחבת יותר המעוצבת על ידי דברים נוספים שאינם כוללים אך ורק את הממשק, אלא גם את העיצוב של האפליקציה לדוגמא.

הימים בהם ההסתכלות על אפליקציות הייתה פונקציונאלית בלבד אינם עוד, וכיום ברור כשמש כי צריך להעניק מעטפת נרחבת יותר ששמה דגש גם על החוויה הויזואלית של המשתמשים. על כן, חברות גדולות מעסיקות גם מעצבים לדוגמא שתורמים לתוצר הסופי המשפיע על החוויה של המשתמשים. כידוע, ככל שהחוויה גדולה יותר למשתמש, כך הוא ישאר באפליקציה ואף יחזור אליה בעתיד. עולמות החוויה והעיצוב מושפעים משלל גורמים חיצוניים – החל מדעות שונות, ידיעות וכותרות, מותגים אחרים וכדומה.

מטרתה של האפליקציה היא אומנם לענות על צורך מסוים שלרוב הינו פונקציונאלי, אך הצלחה בסופו של דבר מתבססת גם על החוויה בשלמותה שיש למשתמש. על כן, יש לשים דגש רב על כל אלמנט ואלמנט, כאשר המפתח להצלחה הוא תכנון נכון. יש להבטיח מערכות המתוכננות נכון, ממשק נוח וקל, עיצוב נעים ההולם את המותג וכדומה. חוויית השימוש הינה זו שיכולה להכתיר אפליקציה כהצלחה מסחררת או כישלון מסחרי. נכון להיום, ישנה דרישה גבוהה לאנשי מקצוע שיכולים לתרום ליצירת חוויה טובה למשתמשים, כאשר עולמות התעסוקה כוללים חברות היי-טק, סטארט-אפ וגם תעסוקה באופן עצמאי.


לקורס UI UX לחצו כאן