המדריך המקוצר לפיתוח האפליקציות
הביקוש לפיתוח אפליקציות נמצא כיום בשיאו, ויותר ויותר בתי עסק מעוניינים באפליקציה שתגביר את הנוכחות שלהם ברשת ותאפשר להם להעניק שירות טוב יותר לקהל הלקוחות. הדרך ליצירת אפליקציה עוברת בעבודה צמודה למפתח אפליקציות מקצועי ומיומן, שידע להעניק לכם את הפתרונות הרלוונטים ביותר לדרישות ולמטרות שלכם. רגע לפני שגם אתם יוצאים לדרך, הכירו גם אתם את המדריך המקוצר לפיתוח האפליקציות:

1.קודם יש לכם רעיון, ורק אחר כך אפליקציה

המון פעמים ישנם אלו המסמנים את האפליקציה כמטרה בפני עצמה: רצון להנגיש פתרון שיקל את חייהם של בני האדם בעולם המודרני. אפליקציית ה-WAZE הינה השראה להמון יזמים, אך חשוב לזכור דבר אחד: ראשית, עליכם להיות עם רעיון ברור ומוגדר, ורק לאחר מכן לצאת לדרך עם האפליקציה. כל עוד אתם עומדים מאחורי בית עסק קיים, הרי שמתווה האפליקציה ברור ברובו. מנגד, אם אתם מעוניינים בפיתוח של משחק או אפליקציה שמשפרת את איכות החיים, הרי שחשוב לפני הכל לתכנן אותה ולהבין על איזה צורך היא עונה.

חלק בלתי נפרד מעבודתו של מפתח האפליקציות הינו לכוון אתכם, לשאול אתכם מספר שאלות יסודיות, לאתר אתכם את קהל היעד ולהגדיר את יעדי האפליקציה. שיעורי בית טובים יותר שלכם, יאפשרו למפתח האפליקציות להשיב לכם בפתרונות טובים יותר.

2.חוויית המשתמש: כאן הכל מתחיל

פיתוח אפליקציות אינו מתחיל ברעיון ומסתיים באפליקציה. ישנם כמה שלבים מהותיים וחיוניים, כאשר את אחד הדגשים המשמעותיים ביותר שמים על חוויית המשתמש. מדובר על עולם שלם שאנשי מקצוע ספציפים עומלים עליו בשלבי הפיתוח, כאשר המטרה הינה ברורה: להבטיח חוויה טובה יותר, מהנה יותר ומועילה יותר למשתמש. חוויית המשתמש שמה את הדגש על מיקום הכפתורים בעמוד הראשי, צבעי האפליקציה וגודל הפונט. מעבר לכך שחשוב להביא גולשים אל האפליקציה, גם חשוב לשמר אותם ולהבטיח את חזרתם.

3.IOS או אנדרואיד?

פיתוח האפליקציות מתמקד כיום בשתי מערכות הפעלה עיקריות: האנדרואיד וה-IOS. נדמה כי שאלת השאלות שטרם נענתה באופן חד משמעי היא השאלה באיזו מערכת הפעלה כדאי לפתח את האפליקציה. אם כן, כדאי לעשות סדר:

נכון להיום, האנדרואיד מסתמנת כמערכת ההפעלה הפופולאריות ביותר. הפופולאריות כמובן באה לידי ביטוי במספר המכשירים בהם נעשה שימוש עם מערכת הפעלה זאת, אך אין זה אומר בהכרח כי האפליקציה שתרצו לפתח אכן צריכה להיות מבוססת על מערכת הפעלה זו. באופן כללי, כדאי דרך קבע להבטיח אפליקציות המתאימות לשתי מערכות ההפעלה, כך שכל משתמש המעוניין להוריד את האפליקציה יוכל לעשות זאת מבלי שהוא יחוש מוגבל. מעבר לכך, הרי שבעת שאתם מנגישים את האפליקציה בשתי מערכות ההפעלה, אתם מגדילים באופן משמעותי את קהל היעד שלכם – מה שעתיד להפוך את האפליקציה שלכם גם לכלכלית יותר.

כל עוד אתם יכולים להרשות לעצמכם תקציבית לפתח את האפליקציה בשתי מערכות ההפעלה, אין כל שאלה ואכן כדאי לעשות זאת. מנגד, אם אתם מוצאים עצמכם מוגבלים תקציבית, כדאי דווקא להתחיל עם מערכת ה-IOS המזוהה עם המכשירים של חברת apple. הסביבה של Apple מסתמנת במידה רבה כסביבה תומכת וכלכלית יותר לבעלי האפליקציות, שכן המשתמשים במכשירים אלו נוטים לרכוש אפליקציות בהיקף רחב יותר בהשוואה למשתמשי האנדרואיד. כמו כן, הפיתוח במערכת ה-IOS לא אחת מסמתן כזול יותר, מה שמעניק לכם יתרון נוסף.

דבר נוסף שחשוב שתדעו ושלא תהיו מופתעים ברגע האחרון: הפצת האפליקציה בחנות של גוגל פשוטה יותר, בעוד תנאי הסף והקבלה לחנות האפליקציות App store הינה קצת סבוכה יותר. עם אפליקציה שפתוחה באנדרואיד, בתוך 24 שעות מהרגע בו עלתה האפליקציה, היא תופיע בחנות. עם IOS תצטרכו להמתין לקבלת אישור עד שהאפליקציה תהפוך זמינה לגולשים.

לקטלוג הקורסים לחצו כאן