אחת ולתמיד: פיתוח אנדרואיד או IOS?
גם אתם שואלים את עצמכם מה כדאי ללמוד – קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד? או IOS? אתם שואלים שאלה רלוונטית מאד שאכן כדאי לדון בה. עוד הרבה לפני שתבחרו את מוסד הלימודים, תבחנו אפשרויות תעסוקה כעצמאיים או שכירים ותחלמו על האפליקציה הבאה שלכם, כדאי אכן להתמקד על סוג הפיתוח.

אז מה כדאי יותר ללמוד: פיתוח לאנדרואיד או IOS?

אחת השאלות הרלוונטיות ביותר בעת שבוחנים אפשרויות של למידת פיתוח אפליקציות, היא שאלת הפופולאריות של כל מערכת הפעלה. מטבע הדברים, מפתחי האפליקציות רוצים להבטיח לעצמכם אופק תעסוקי וכלכלי מבטיח, כך שהשיקול שנלקח בחשבון הוא איזו מערכת הפעלה פופולארית ביותר כיום, כאשר ניתן למדוד את הפופולאריות הזו על בסיס קהל היעד: אילו מכשירים נמכרים יותר כיום – אלו המבוססים על אנדרואיד או אלו המבוססים על IOS? אכן, ככל שלמערכת הפעלה ישנם יותר משתמשים, כך פוטנציאל ההכנסה והרווח של המפתחים גדל.

קוד סגור וקוד פתוח – מה עליכם לדעת?

רגע לפני שאתם נרשמים לקורס ומקבלים החלטה, כן כדאי להכיר כמה נתונים שימקדו אתכם על ההחלטה שלכם. ראשית, כפי שכולם לבטח יודעים, iOS הינה מערכת הפעלה המבוססת על קוד סגור. המשמעות היא שמדובר על כלי פיתוח שהינם גמישים פחות, זאת בשונה מהיתרונות המונגשים על ידי הקוד הפתוח. מעבר לכך, הפיתוח מבוסס על שפה מעט שונה משפת ה-C, ואם לא די בכך – הרי שלטובת פיתוח האפליקציה ישנו צורך במחשב MAC היוקרתי, שלא כולם מחזיקים בו. לצד מערכת ה-iOS , ישנם גם מערכת האנדרואיד שיכולה לפעול בערוצים רבים – מווינדוס ועד לינוקס, כאשר ניתן להשתמש בשפות התכנות הפופלאריות והמוכרות יותר.

באילו מכשירים נעשה שימוש בסופו של דבר?

המפתחים העתידיים שלוקחים את קהל היעד בחשבון עם בחירתם ללמוד פיתוח אפליקציות אחד על פני אחר, עושים בחירה מושכלת. אם חושבים על מגוון המכשירים המוצעים למכירה כיום, הרי שהמכשירים הפועלים על פי מערכת ההפעלה iOS הינם מכשירים מאד יקרים הכוללים בין היתר את ה-IPHONE המפורסם, כמו גם מכשירי ה-IPAD. לצד מכשירים יקרים אלו, ישנם המכשירים הפועלים על מערכת ההפעלה אנדרואיד שהינם בעלות נוחה ונגישה יותר.

לכן, חשוב לדעת כי בעת שלומדים פיתוח ל- iOS , מראש פונים לקהל יעד מעט מצומצם יותר, זאת מאחר ולא אחת קהל המשתמשים בוחר מראש במכשירים שהינם יותר זולים. יחד עם זאת, כן כדאי לדעת שחנויות האפליקציות בכל מקרה גדושות ומציעות מגוון רחב של יישומים לקהל המשתמשים בכל מערכת הפעלה.

איזו אפליקציה רווחיות יותר בסופו של דבר?

למרות שישנה עוד דרך ארוכה עד שתגיעו לתוצר המוגמר בדמות אפליקציה, כן חשוב לדעת כי האישורים מחברת Apple לא מגיעים בקלות, ומדובר על תהליך שלמרות שהוא התקצר, הוא עדיין נוקשה יותר בכל הקשור לתנאי סף וקבלה לחנות האפליקציות. למרות שמדובר על מכשירים יקרים יותר שלא תמיד רוכשים אותם בקלות, האפליקציות בחנות app store עדיין נחשבות לרווחיות יותר בהשוואה לאלו הנמצאות בחנות האפליקציות של google.

האם כדאי ללמוד את 2 המערכות?

במידה רבה, חשוב לזכור כי עולם פיתוח האפליקציות הינו עולם שהולך ומתפתח יותר ויותר משנה לשנה. הסיבה לכך די פשוטה: המכשירים החכמים נמצאים כיום בשימוש שיא, וכיום בודדים אלו שממשיכים לעשות שימוש במה שנקרא "טלפון נייד". מה שהופך את המכשירים השונים לחכמים הוא בין היתר שלל היישומים המאפשרים לקהל המשתמשים ליהנות מחיים קלים יותר ופשוטים יותר. חברות קטנות, ארגונים גדולים ותאגידי ענק ממשיכים לבנות אפליקציות שבסופו של דבר מככבות בחנויות האפליקציות השונות.

על מנת שגם אתם תוכלו לקלוע לכמה שיותר קהלים משתמשים, ובכדי שלא תצטרכו להגביל את עצמכם אל מול לקוחות אפשריים הדורשים בפיתוח של אפליקציה על בסיס מערכת הפעלה מסוימת, כדאי מאד להכיר את שתי מערכות ההפעלה ואת דרך הפיתוח שלהן.


לקטלוג הקורסים לחצו כאן